عایق بسپار نیکان

ایزولاسیون بام سبز ساختمان

ایزولاسیون بام سبز ساختمان و عایق سازی پشت بام برای اجرای روف گاردن

روش های متعددی جهت اجرای ایزولاسیون بام سبز ساختمان و عایق روف گاردن وجود دارد اما اجرای ۵ لایه اصلی شامل موارد زیر شما را به یک روف گاردن ایمن و زیبا خواهد رساند:

ایزولاسیون بام سبز ساختمان

ایزولاسیون بام سبز ساختمان

لایه عایق رطوبتی

روش های متعددی جهت اجرای عایق رطوبتی و ایزولاسیون بام سبز ساختمان ، ایزولاسیوم بام ساختمان در سراسر جهان وجود دارد اما توجه به مسائلی همچون عمر عایق، سهولت اجرا، هزینه مقرون به صرفه و … در کشور ما عایق ایزوگام پراستفاده ترین عایق محسوب می گردد. برای اجرای این لایه تصور کنید که قصد اجرای روف گاردن ندارید! مطابق با دیتیلهای معماری ساختمان، تا ارتفاع مورد نظر از لبه جانپناه به صورت افقی در کف پشت بام و عمودی در جان پناه قیرگونی را اجرا نمایید. سپس دو لایه ایزوگام در دو جهت عمود بر هم به فاصله زمانی یک روز اجرا نمایید.

لایه ژئوممبران عایق آنتی روت و ضد ریشه

پس از اجرای لایه عایق رطوبتی میتوان از ورق ژئوممبران که لایه ای با نفوذپذیری بسیار پایین می باشد به عنوان لایه ضد ریشه استفاده نمود. ژئوممبران معمولا به صورت پیش ساخته و یا در محل با استفاده از غلتک و گرم کردن قابل اجرا میباشند

لایه ژئوتکستایل محافظ ژئوممبران

پس از اجرای لایه ورق ژئوممبران از لایه ژئوتکستایل به عنوان محافظ ورق ژئوممبران توصیه میگردد. ژئوتکستایل ها از جنس پلی استر بوده و به عنوان محافظ ژدوممبران، کنترل فرسایش، مسطح سازی و عملیات زهکشی کاربرد دارد.

لایه ژئودرین یا لایه زهکشی

این لایه با شکل شانه تخم مرغی جهت زهکشی آب و هوادهی به ریشه گیاه می باشد. آب مورد نیاز حاصل از آبیاری گیاهان درون این لایه ذخیره شده و منافذ موجود در زیر آن امکان گذر هوا و در نهایت جلوگیری از پوسیدگی ریشه گیاه را فراهم می آورد.

لایه فیلتر خاک

آخرین لایه در اجرای ایزولاسیون بام سبز ساختمان لایه فیلتر خاک می باشد که پس از اجرای لایه زهکش و قبل از اجرای خاک مخصوص کاشت اجرا می شود. جلوگیری از شسته شدن، عبور و نفوذ شن و ذرات خاک به درون لایه زهکش، وظیفه اصلی لایه فیلتر خاک محسوب می گردد.

خاک و گیاهان

پس از اجرای لایه های ذکر شده، اطمینان خاطر از جهت ایزولاسیون بام سبز ساختمان حاصل می گردد. اما رشد گیاهان در چنین محیطی با سایر فضاها متفاوت می باشد. از جمله نکاتی که در هنگام کاشت گیاهان روف گاردن باید توجه داشت استفاده از خاک سبک و گیاهان بومی منطقه و ترجیحاً گیاهان همیشه سبز که نیاز به مراقبت کمتر و آبدهی کمتری در طول سال هستند، می باشد. گیاهانی همچون چمن به دلیل خزان پذیری و نیاز بالا به آب در محیط های پشت بام توصیه نمی گردد.

ایزولاسیون بام سبز ساختمان

ایزولاسیون بام سبز ساختمان

 

برای دریافت هزینه های ورق استخر کشاورزی ، ایزولاسیون بام سبز ساختمان ، آب بندی فونداسیون و دیوار ساختمان ، استخر ذخیره آب کشاورزی ، ایزولاسیون فونداسیون مخازن نفتی ، پوشش دهی کانال انتقال آب کشاورزی ، لاگون ها و مخازن آب و فاضلاب ، تسمه نقاله کودکش PE ، تسمه نقاله کودکش پلی اتیلن می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:
۰۲۱۷۷۷۱۶۴۵۶ و ۰۲۱۷۷۲۹۸۹۳۱ و ۰۹۱۹۱۲۶۷۵۰۶

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

ده − 10 =

فهرست