عایق بسپار نیکان

تولید ورق ژئوممبران

ورق ژئوممبران به ورق هایی گفته می شود که بدون نیاز به زیر ساختی میتواند بعنوان عایقی در مقابل رطوبت و گاز باشد. تولید ورق ژئوممبران با استفاده از جوش حرارتی و یا روشهای مختلف در کنار هم قرار می گیرند. ورق ژئوممبران از پلیمرهای مختلفی مانند پلی پروپلین، پلی اتیلن HDPE ، پلی اتیلن LDPE ، پلی اتیلن LLDPE ، پلی اتیلنVLDPE و یا پلی وینیل کلراید PVC ساخته شده است که تمام مواد بکار رفته در تولید ورق ژئوممبران ، دارای کاربرد و مزیت زیادی می باشد.

تولید ورق ژئوممبران از دو بخش ژئو (زمین) ممبران (غشاء پوشش) تشکیل شده است و در واقع از واژه تولید ورق ژئوممبران یا ژئوممبران برای ورق پلی اتیلن ، ورق گیره دار ، ورق استخر که برای عایق کاری و آب بند کاربرد دارد به کار می رود عایق های پلیمری یا در واقع همان ورقهای استخر کشاورزی برای اولین بار حدودا ۹۰ سال قبل در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت.

در سالهای بعد کاملتر و در واقع به مصالح متنوع تری تبدیل شد. ژئوممبران با زمانت در رنگها و حتی کیفیت های مختلفی تولید می شود و خاصیت انعطاف پذیری، ارزانتر بودن و دوام حدود ۱۰۰ ساله آن در مقابل آفتاب و سرما و مقاومت های شیمیایی و فیزیکی ژئوممبران باعث شده که کاربرد مصالحی همچون سیمان،سنگ،ماسه و … در زمینه عایق و آب بند کردن کم رنگ شده. تولید پوشش استخر کشاورزی در سالهای اخیر در زمینه صنعت و معدن،نفت و گاز،کشاورزی و عمران کمک فراوانی در راستای حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از هدر رفتن آب کرده و اکنون نیز با گذشت این همه سال ژئوممبران بعنوان بهترین گزینه در زمینه آب بند کردن و عایقکاری بکار می رود.

 

تولید ورق ژئوممبران

تولید ورق ژئو ممبران

 

پهن کردن ورق ژئوممبران

برای جلوگیری از جابجایی های بی مورد و امکان آسیب ، تعداد پانلهایی که در هر روز یا شیفت کاری پهن می شوند باید متناسب با امکانات و توان اتصال آنها به یکدیگر باشند. پیمانکار باید از پهن و جمع کردن و جابجایی بی مورد پانلها خودداری نماید. تولید استخر کشاورزی با بهترین مواد انجام میگیرد.

پخش و نصب ورقهای ژئوممبران باید طوری انجام گیرد که از بوجود آمدن تنش و کشش در آن جلوگیری به عمل آید. کشیدن پانلها در حین نصب مجاز نیست. برای ایجاد همپوشانی (اورلب) لازم کل پانل را بعد از گسترش میتوان جابجا نمود. جهت همپوشانی پانلها برای اتصال، بهتر است پانل در امتداد جهت غالب باد باشد تا از بالازدگی پانل جلوگیری به عمل آید. تولید ورق ژئوممبران از مصالح ژئوسینتتیک می باشد که برای عایق استخر کشاورزی استفاده می شود. تولید ورق پلیمری و تولید ورق استخر پلیمری محصول شرکت عایق بسپار نیکان می باشد.

فهرست