عایق بسپار نیکان

عایق مخازن ثانویه و سد باطله

عایق مخازن ثانویه و سد باطله در کنار تاسیسات معدنی، شیمیایی و نفتی قرار گرفته و وظیفه سدهای باطله ذخیره پساب کارخانه ها، پالایشگاه ها و… می باشد. به دلیل وجود مواد مضر درون پسابها، سطح درونی سدها میبایست لاینینگ شود که این کار توسط ژئوممبران پلی اتیلن سنگین HDPE که دارای مقاومت عالی در برابر مواد خورنده و شیمیایی است انجام میگیرد. ژئوممبران ها در کنار هم گسترده شده و توسط دستگاه های اتوماتیک به یکدیگر جوش میشوند.

در اغاز عایق مخازن ثانویه و سد باطله تولید شده یا مستعمل در اختیار قسمت جوشکاری قرار داده می شود در این قسمت بر روی بدنه عایق مخازن ثانویه و سد باطله در فواصل مشخص تسمه هایی به پهنای ۵ سانتیمتر و به طول محیط مخزن جوش داده می شود لازم به ذکر است که قبل از فرایند روی این تسمه ها نوار های ابریشمی یا نوار نسوز با چسب چسبانده می شود که این نوار ها به عنوان عایق مخازن ثانویه و سد باطله و تسمه های اهنی قرار می گیرد سپس ساپورت هایی با نام رینگی متشکل از تسمه هایی به ابعاد همان تسمه مرحله قبلی که بر روی ان در فواصل ۲۰ سانتی متری لقمه هایی به ارتفاع ۵ سانتی متر به صورت عمودی جوش داده شده است بر روی تسمه مرحله قبل نصب می گردد.

عایق مخازن ثانویه و سد باطله

عایق مخازن ثانویه و سد باطله

 

لازم به ذکر است که ارتفاع سطح بالایی این تسمه های ثانوی تا بدنه تانکر می بایستی ۹/۵ سانتیمتر باشد. تسمه ها و نوار های نسوز همگی به ضخامت ۳ میلیمتر می باشد . سپس یک عدد ناودانی چاک دار روی محیط مقطع عقب و جلوی مخزن تابانیده و جوش میدهیم پس از ان تمامی منافذ و اتصالات خارجی مخزن به صورت دو لایه در می اید. مخزن را تحویل قسمت رنگ امیزی داده تا رنگ اپوکسی به ضخامت ۶ میکرون بر روی ان پاشیده شود. در اینجا مخزن ثانویه و سد باطله تحویل قسمت عایق کاری داده می شود. عایق کاران سطح مخزن را عایق مخازن ثانویه و سد باطله را کاملا با پشم سنگ ۷ سانتی متری دانسیته ۱۴۰ پوشانیده و منافذ خالی از پشم سنگ را با این ماده پر می کنند.پس از آن این پشم سنگ را با تسمه ی پالت ۱ میلی متری به پهنای ۱ سانتی متری به بدنه محکم می کنند. در پایان ورق کاری بر روی پشم سنگ ها آغاز و این ورق های گالوانیزه ۷/۰ میلی متر و ۱ میلی متر کلیه ی سطح مخزن را می پوشاند. متعلقات اضافی و درزگیری ها پس از ورق کاری صورت می پذیرد. عایق مخازن ثانویه و سد باطله با استاندارد های مناسب انجام می گردد.

برای دریافت هزینه های عایق مخازن ثانویه و سد باطله ، لاینینگ گودال آب و گل دکل حفاری ، لاینینگ گودال آب ، گل دکل حفاری ، ایزولاسیون فونداسیون مخازن نفتی لاگون ها و مخازن آب و فاضلاب ، ورق استخر کشاورزی ، ایزولاسیون تونل های شهری و راه می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:
۰۲۱۷۷۷۱۶۴۵۶ و ۰۲۱۷۷۲۹۸۹۳۱ و ۰۹۱۹۱۲۶۷۵۰۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دوازده − 10 =

فهرست