عایق بسپار نیکان

ورق استخر کشاورزی

ورق استخر کشاورزی پلی اتیلنی (HDPE) برای پوشش انواع استخرهای خاکی و یا سیمانی ذخیره آب کشاورزی و استخرهای پرورش ماهی، حوضچه های تبخیر نیروگاه ها و کلیه مخازن صنعتی و شیمیایی استفاده می گردد. از مزایای ورق استخر میتوان موارد ذیل را برشمرد:

کاهش هزینه اجرای استخر کشاورزی نسبت به استخرهای بتنی یا آجری
کاهش زمان پوشش دهی استخر با ورق استخر کشاورزی نسبت به استخرهای بتنی و …
نفوذ ناپذیری و آببندی کامل ورق استخر کشاورزی
مقاومت بسیار بالای ورق کشاورزی در برابر عوامل شیمیایی مانند اسیدها – عوامل محیطی مانند اشعه آفتاب، یخ زدگی و عوامل بیولوژیکی مانند خزه و جلبک
دارای استانداردهای لازم جهت استفاده در مخازن آب شرب و استخرهای پرورش ماهی و آبزیان

مراحل گام به گام اجرای استخر با ورق استخر کشاورزی

تعیین محل استخر آب : با توجه به منبع تأمین آب چاه، رودخانه، قنات، چشمه و فاصله آن، شیبزمین و روش انتقال آب به استخر و نحوه خروج آن می توان محل احداث استخر کشاورزی را انتخاب نمود.

تعیین حجم استخر کشاورزی

با توجه به اطلاعات مربوط به حداکثر میزان دبی آب ورودی به استخر و نیز مدت زمان ورود آب، حجم کل آبی که قابل ذخیره سازی می باشد را محاسبه می نماییم و با توجه به این حجم و در نظر گرفتن درصدی از حجم اضافه، حجم کلی قابل محاسبه می باشد.

تعیین شکل و ابعاد استخر

یکی از ویژگی های بسیار خوب استفاده از ورق استخر کشاورزی برای آب بندی استخر ذخیره آب ، عدم محدودیت در شکل و ابعاد استخرها می باشد. شایان ذکر است برای جلوگیری از ریزش خاک دیواره ، می بایست با توجه به جنس خاک منطقه به دیوار شیب داد. این شیب معمولأ بین ۳۰ تا ۶۰ درجه می باشد.

پیاده سازی ابعاد استخر بر روی زمین

پس از تعیین شکل و ابعاد استخر پلاستیکی کشاورزی در مرحله قبل بر اساس حجم مورد نظر و تهیه پلان آن، نوبت به مشخص نمودن محل احداث استخر بر روی زمین است ، که این کار معمولا با گچ ریزی بر روی زمین انجام می شود.

عملیات خاکی احداث استخر کشاورزی

این مرحله یکی از مراحل اساسی در زمینه احداث استخر کشاورزی است و به طور کلی عبارت است از :

خاکبرداری/خاکریزی محل تعیین شده بر روی زمین با دیواره شیب دار
حفر کانال و ترانشه دور استخر ژئوممبران جهت مهار نمودن ورق استخر ژئوممبران کشاورزی
حفر کانال لوله خروج آب در قسمت کف استخر.
انتقال خاک برداشته شده به نقاط دیگر.

در این مرحله می بایست عملیات گودبرداری یا خاکریزی به گونه ای انجام شود که تراکم خاک در دیواره ها و کف استخر مطابق استاندارد ها بوده و در اثر فشار هیدرواستاتیک آب ، دچار نشست احتمالی نگردد.

ورق استخر کشاورزی

ورق استخر کشاورزی

 

بستر سازی استخر ژئوممبران

سطح دیواره ها و کف استخر های کشاورزی می بایست عاری از هرگونه سنگ تیز گوشه باشد. در صورت لزوم بنا به تشخیص کارشناس فنی از خاک نرم یا نمد ژئوتکستایل جهت محافظت و افزایش طول عمر ورق استخر کشاورزی استفاده میگردد. بسر سازی اصولی یکی از مهم ترین مسائل در ساخت استخر های کشاورزی ژئوممبران می باشد.

تهیه و نصب ورق استخر و آب بندی کامل

تمامی ورق استخر کشاورزی به صورت رول با عرض های مختلف عرضه میگردند. اپراتورهای نصب با توجه به ابعاد دیواره ها و کف استخر ها، اقدام به برش ورق ها از رول می نمایند و پس از جایگذاری پانل های برش خورده ورق، توسط دستگاه جوش ژئوممبران امتزاجی Wadge Welding تمامی درزهای ورق را جوشکاری می نمایند. یکی از نکات مهم در مورد جوشکاری ورق ها، استفاده از دستگاه های استانداردو با کیفیت و همچنین استفاده از مفتول های جوش سازگار با ورق و دارای درجه کیفی A می باشد.

برای دریافت هزینه های ایزولاسیون بام سبز ساختمان ورق استخر کشاورزی ، آب بندی فونداسیون و دیوار ساختمان ، استخر ذخیره آب کشاورزی ، ایزولاسیون فونداسیون مخازن نفتی ، پوشش دهی کانال انتقال آب کشاورزی ، لاگون ها و مخازن آب و فاضلاب ، تسمه نقاله کودکش PE ، تسمه نقاله کودکش پلی اتیلن می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:
۰۲۱۷۷۷۱۶۴۵۶ و ۰۲۱۷۷۲۹۸۹۳۱ و ۰۹۱۹۱۲۶۷۵۰۶

 

فهرست